wtorek, 15 kwietnia 2014

Bezpłatne wi-fi w Łodzi. 23 hotspoty za 417 tys. zł

logo WiFi

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie ogólnomiejskiej sieci wi-fi. Zadanie z budżetu obywatelskiego zrealizuje firma Avena Technologie z Gdyni. Dobra wiadomość jest taka, że za niecałe 417 tys. zł uda się zamontować hotspoty aż w 23 lokalizacjach. Ale jest też jedna gorsza informacja.
Utworzenie bezpłatnej, miejskiej sieci wi-fi to jedno ze zwycięskich zadań realizowanych z budżetu obywatelskiego. Wyceniono je na 500 tys. zł, a zagłosowało na nie ponad 12 tys. łodzian. Jego autorem jest Mikołaj Jasiński, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej. W opisie zadania zaznaczył, że oprócz kilku wskazanych przez niego lokalizacji hotspotów, pozostałe mają być wybrane przez łodzian w internetowym głosowaniu.


W grudniu przeprowadzono konsultacje, po których stworzono listę 10 miejsc podstawowych oraz kilkunastu lokalizacji dodatkowych. I to m.in. od liczby zaproponowanych przez oferentów miejsc dodatkowych miało zależeć rozstrzygnięcie ogłoszonego w marcu przetargu.

Oferent był tylko jeden. Okazała się nim firma Avena Technologie z Gdyni, która za niecałe 417 tys. zł zamierza obsłużyć wszystkie 23 wskazane lokalizacje. W cenę wliczono także serwis urządzeń.

Wykonawca musi zrealizować zadanie w ciągu 90 dni od dnia podpisania umowy. Z bezpłatnej, publicznej sieci wi-fi mieszkańcy Łodzi będą mogli skorzystać już na przełomie lipca i sierpnia.

Jasińskiego cieszy, że oprócz najbardziej popularnych miejsc w centrum Łodzi, w zasięgu sieci będą także osiedla mieszkaniowe.

Ale jest też gorsza wiadomość. Obsługa urządzeń oraz dostarczanie internetu za pieniądze z budżetu obywatelskiego będzie trwać tylko do końca grudnia. Później miasto może porozumieć się z firmą, by ta nie demontowała urządzeń i wykonywała usługę także w kolejnych latach.

Szczegóły dotyczące bezpłatnej sieci wi-fi w Łodzi dostępne na facebookowym profilu: www.facebook.com/LodzWiFi.Lista lokalizacji hotspotów: 

1. ul. Piotrkowska od pl. Wolności do al. Piłsudskiego 
2. park Staromiejski 
3. park im. Mickiewicza 
4. pl. Niepodległości 
5. park im. Piłsudskiego 
6. pl. Dąbrowskiego 
7. pl. Wolności 
8. pasaż Schillera 
9. pasaż Rubinsteina 
10. Stary Rynek 
11. park Źródliska 
12. park Podolski
13. park im. Sienkiewicza 
14. park Górka Widzewska 
15. park im. Poniatowskiego 
16. park im. Reymonta 
17. Stawy Jana 
18. park im. Matejki 
19. skwer im. Dubaniewicza 
20. Ogród Botaniczny 
21. park Ocalałych 
22. ZOO 
23. Arturówek

źródło: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,15804544,Bezplatne_wi_fi_w_Lodzi__23_hotspoty_za_417_tys__zl.html#LokLodzTxt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz