piątek, 19 grudnia 2014

10 wigilijnych przesądów

10 wigilijnych przesądów

Święta tuż, tuż. Pamiętajmy, by w wigilijny wieczór nie kłócić się, być miłym dla rodziny, a pod talerzykiem mieć monetę. Dlaczego? Przeczytajcie o wigilijnych przesądach

1. Dzień najlepiej zacząć od umycia twarzy zimną wodą, a do umywalki lub wanny trzeba włożyć monety.

2. W Wigilię nie należy wydawać żadnych pieniędzy. Trzeba też przed tym dniem uregulować wszystkie długi, aby portfel w nadchodzącym roku nie świecił pustkami.Najważniejszy przesąd jest jednak taki, by w dzień Wigilii nikomu niczego nie pożyczać. Grozi to utratą majątku!

3. Nie zapomnijmy o powieszeniu na choince kilku miodowych pierników, cukierków i orzechów zawiniętych w złotko. Ten zabieg powinien zapewnić nam w nadchodzącym roku dobrobyt

4. Przygotowując wigilijny stół należy zadbać o to, by był udekorowany na czerwono i złoto, kolory te oznaczają bowiem bogactwo i szczęście. Pod talerz każdego z domowników trzeba położyć monetę, aby nikomu w rodzinie nie zabrakło gotówki. A podczas kolacji warto mieć przy sobie drobną sumę pieniędzy - dzięki temu nie będziemy cierpieć na ich brak przez cały kolejny rok.

 5. Podczas Wigilii koniecznie trzeba skosztować każdej potrawy, szczególnie dużo należy zjeść maku, który uważany jest za synonim dostatku. Według niektórych wierzeń na wieczerzy wigilijnej nie powinno zabraknąć też białej fasoli, gwarantuje ona spokój w finansach.

6. Musimy zadbać aby w Dzień Wigilii się nie przeziębić ani nie rozchorować. Musimy bardzo uważać na swoje zdrowie ponieważ w przeciwnym wypadku będziemy chorować cały kolejny rok.

7. Nie kłóćmy się w Wigilię, bo będziemy to robić cały rok.

8. Nie szyjemy i nie naprawiamy niczego, bo będziemy to robić cały rok.

9. Jeżeli w dzień Wigilijny pierwszy przekroczy próg naszego domostwa mężczyzna, wszyscy domownicy będą cieszyć się szczęściem cały rok. Przekroczenie progu przez kobietę wróży pecha.

10. Liczba uczestników wieczerzy wigilijnej powinna być parzysta. W przeciwnym razie może spotkać domowników pech. Dawno temu, aby ustrzec się nieszczęściu zapraszano osobę bezdomną do wspólnej Wigilii aby liczba osób się zgadzała.

źródło:  http://www.fakt.pl/wydarzenia/wigilijne-przesady-10-wigilijnych-przesadow,artykuly,511779.html#fp=fakt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz