sobota, 27 maja 2017

Barack Obama żegna Zbigniewa Brzezińskiego. 'Zawsze było wiadomo, jakie Zbig ma poglądy'

Barack Obama żegna Zbigniewa Brzezińskiego. 'Zawsze było wiadomo, jakie Zbig ma poglądy'Zdjęcie numer 1 w galerii - Barack Obama żegna Zbigniewa Brzezińskiego.


Jego pomysły i działania przez dziesięciolecia pomagały w kształtowaniu amerykańskiej polityki bezpieczeństwa - napisał były prezydent USA w oświadczeniu wydanym po śmierci Zbigniewa Brzezińskiego.

Prof. Zbigniew Brzeziński zmarł w wieku 89 lat w szpitalu w Falls Church pod Waszyngtonem. O jego śmierci poinformowała na Twitterze córka profesora, Mika Brzeziński. "Dzisiejszej nocy odszedł w spokoju mój ojciec. Przyjaciele nazywali go "Zbig", wnuki "Szef" a dla żony był miłością życia"- napisała. Zbigniew Brzeziński pozostawił żonę Emilie, trójkę dzieci: Iana, Mikę i Marka oraz pięcioro wnuków.
Brzeziński urodził się w Warszawie w 1928 roku. Po wojnie studiował w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W 1977 roku został mianowany przez prezydenta Jimmiego Cartera na stanowisko doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego. To z jego inicjatywy Stany Zjednoczone wydały miliardy dolarów na wsparcie afgańskiej partyzantki podczas sowieckiej inwazji na początku lat 80-tych. Po odejściu z Białego Domu był wpływowym ekspertem waszyngtońskich ośrodków analitycznych i aktywnym recenzentem amerykańskiej polityki zagranicznej. Jego poglądy polityczne były bliskie demokratom. W 1995 roku został odznaczony Orderem Orła Białego
źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21874348,barack-obama-zegna-zbigniewa-brzezinskiego-zawsze-bylo-wiadomo.html#BoxNewsImg&a=66&c=61
http://www.tvn24.pl/raporty/zbigniew-brzezinski-nie-zyje,1182

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz